A kommunista minősítés, a kommunistázás a magyar politikai küzdelmekben a jobboldalt képviselő hatalmi erők kedvenc kifejezése. Szinte szitokszóvá nőtte ki magát, Orbán, Kövér, Dózsa, Lázár ha a fő ellenséget akarják nevesíteni, akkor természetesen a ma már nem vagy alig alig létező kommunistákban lelik a fő ellenséget, és nem a munkanélküliségben, a társadalmi egyenlőtlenségekben, a magas árakban, a gyenge magyar versenyképességben, és más hasonló tényezőkben.
Szinte vidítóan üres, hogy mechanikusan és nemes egyszerűséggel úgy beszélnek a Kádár korszakról, mint egy igazi kommunizmusról. A dolog szégyenletesen szánalmas, hiszen a Kádár korszak prominensei sohasem gondolták, hogy a Kádár korszak társadalmi alakzatának leírására bármikor alkalmas volna volna a "kommunizmus" megjelölés, hanem mindig ragaszkodtak a "szocializmus" megnevezéshez.
A kommunizmus szerintem Marx társadalmi fejlődési cél-ideálja volt, amelyet lehet szeretni, lehet tagadni, vitatni, utálni, de azon kívül, hogy a Marxi utópia legnagyobb elődjeként talán Jézus Krisztust kell tekintenünk, ez a társadalom soha sehol nem jött létre. Társadalmakat ui. nem lehet gyártani.
Azt a társadalmat, amely a Marxi kommunista eszmekör bázisán (amelyben csodálatos, és téves elemek egyaránt megtalálhatóak, és melyik eszmekörben nincsenek ilyenek) létrejött, azt a Szovjetunióban kommunizmusnak nevezték, és ami Magyarországon a Kádár korszakban létrejött, szocializmusnak.
Ami a vicc, bár természetesen az én fogkefémen kívül mindkét országában a termelési-szolgáltatási eszközök, kapacitások állami tulajdonban voltak. mégis, a két rendszer között hatalmas különbségek voltak. A magyar gazdaság és társadalom sokkal jobban hasonlított a nyugati társadalmakra, mint a szovjet társadalomra,
Ha a Szovjetuniót illetik ma a kommunizmus minősítéssel, akkor Magyarország sosem volt kommunista, még ha Kádár (és a politikai felső hatalmi szervezetek tagjai?) mindig is saját magukat kommunistának minősítették.
A történészek nyilván sok oldalú megközelítésekkel fogják vizsgálni e minőségeket. Minden esetre én úgy vélem, a Kádár korszak egy jóléti szemléletű államkapitalisztikus formáció volt, míg a Szovjetunió egy feudalisztikus ipari állam volt, amelynek a kommunista ideológia volt az államvallása.
A kommunistázás ma csak eltereli a figyelmet arról az aprócska tényről, hogy 20 évvel a rendszerváltás után a magyar lakosság több mint 70 százaléka sokkal rosszabbul él, mint Kádár korszakban.
szocials egy amelyet eamelyeket tisztelek,és nagyon nagy tévedések
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.